כפיר וקס - כרונלוגיה

מאז שאני זוכר את עצמי ציירתי ובניתי מבנים, כילד בניתי עשרות "מחנות" בכל מקום אפשרי. על עצים, בתוך האדמה ועם מגוון חומרים מהסביבה הטבעית ומהזבל. תמיד אהבתי את גילוי הפוטנציאל של החיבור בין דברים ליצירת מקום שיש בו חוויה מרגשת. ידעתי שבתחום הזה אני רוצה להעמיק ולמצוא מיומנות.
את לימודי התחלתי במכללת "הסביבה" (1995). לאחר שנתיים בהן זכיתי ללמוד עם אדריכלים נפלאים (אלכסנדרוני, גודוביץ, לופנפלד, מייטליס) התקבלתי לבצלאל והתחלתי מהתחלה. בבצלאל לימדו אותי (דרוקמן, מינץ) לדבר את מה שהיה לי עד אז רק בראש. סיימתי את לימודי האדריכלות בבצלאל בהצטיינות (2003).
מיד עם תום לימודי, הקמתי יחד עם אדריכל אבירן פנסו, סטודיו לתכנון ועיצוב. תחת הסטודיו "פנסו וקס אדריכלים" נעשו עשרות פרויקטים בהם התגבשה תפיסת תכנון מקורית המייחדת גם היום את דרך העבודה שלי. לאחר כמה שנים של פעילות ובסיומה של שותפות פורייה, המשכתי לפעול כאדריכל עצמאי. במהלך 2008 עבדתי בשותפות עם  מיכל ויטל, שמתמחה בתכנון אקולוגי. בתקופה זו צברתי ידע וניסיון רב בנושאי בנייה אקלימית בכלל ושימוש בשיטות בנייה אלטרנטיביות בפרט. לקחתי חלק בתכנון ובליווי ביצוע של בתים בשיטות בנייה שונות והשתתפתי בסדנאות בנייה בחומרים טבעיים. עוד ב 2008 השתתפתי במחזור הראשון של קורס מלווי תקן 5281 לבנייה ירוקה של מכון התקנים. וקיבלתי הסמכה לליווי תקן.
את תחום ההוראה התחלתי במחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים של "מכון אבני" בת"א (2006), לאחר מכן לימדתי במשך 5 שנים ב"מכון קווים" (מכון לאדריכלות ועיצוב, חיפה). ב"קווים" יזמתי והקמתי קורס לבנייה ירוקה כחלק מהמסלול ללימודי תעודה בעיצוב פנים ובמהלך 2009 פעלתי כמרכז המסלול. בין 2012 ל 2017 לימדתי אדריכלות (סטודיו א') במגמה לאדריכלות ועיצוב פנים של מכללת כנרת.
בשנים האחרונות אני מרצה ברחבי הארץ בנושאי תכנון ובנייה ירוקה ובנייה בחומרים טבעיים מתוך שאיפה לקדם ולהכיר את התחום לקהל הרחב.
במהלך 2010 הקמתי עם חברים, את "קבוצת בוץ", קבוצה פורצת דרך בתחום הבניה בחומרים טבעיים. ובמשך 4 שנים עשינו מהפכה בתחום. היום, בוץ חומרים טבעיים בע"מ היא מהחברות המובילות בארץ לבנייה בחומרים טבעיים והותיקה שבהן.
ב 2014 פרשתי מ"קבוצת בוץ" והקמתי את הסטודיו כפיר וקס אדריכלים. לאחר שנים רבות של לימוד וחיפוש מצאתי את המקום שלי.
גיבשתי סביבי קבוצה מוכשרת של שותפים לדרך ויחד אנחנו עושים אדריכלות.

כפיר וקס אדריכלים - סטודיו לאדריכלות ועיצוב

אנחנו עוסקים בתכנון אדריכלי, עיצוב פנים וייעוץ לבנייה פרטית למגורים בישראל.
אנחנו מתמחים בבנייה ירוקה ובשילוב חומרים טבעיים בבניה.
הקו המנחה בעבודתנו הוא האמונה שסינתזה יצירתית בין הפרקטיקה של המבנה מצד אחד ואחריות סביבתית מאידך יוצרת אדריכלות ייחודית, מקומית, חדשנית, אסתטית ופונקציונאלית.

הקו העיצובי שלנו משתנה יחד עם הלקוח, כאן אנחנו השחקנים בהצגה שלכם. אנחנו אוהבים צורות, חומרים, טקסטורות וצבעים טבעיים ומקומיים, במצבם הגולמי. השפה האדריכלית שלנו היא ישראלית, מזרח תיכונית עכשווית. וככזאת היא בו זמנית עשירה ופשוטה, עמוקה ואוורירית. אנחנו יודעים איך לחבר בין הדברים וכך נהנים מכל העולמות.

אנחנו מציעים מגוון מסלולי ליווי לפרויקטים בכל מקום בארץ ובכל היקף של פרויקט ובלבד שמדובר במגורים.

מי אנחנו

כפיר וקס, אדריכל בוגר בצלאל.

מוריה בארי שלוין – מנהלת משרד

אדם עמרני – מתכנן מוביל ומנהל פרויקטים. הנדסאי אדריכלות, בוגר מכללת כנרת.

סמדר סמדג'ה – מתכננת מובילה ומנהלת פרויקטים. הנדסאית אדריכלות, בוגרת מכללת כנרת.

נעמה אלמוג – מנהלת היתרי בנייה ובירוקרטיה.

איתמר נבו – מידול, עריכת תכניות והדמיות

לילך שטרנליכט – מידול, עריכת תכניות והדמיות